Vážení přátelé domácí turistiky

V roce 2005 se Klub českých turistů stal garantem celostátní, sběratelské aktivity, pod názvem „Sběratelské karty KČT Praha“. Také jste mohli zaregistrovat název „Cesty ke hvězdám“, který je spojen s cílem celé sběratelské akce a je jím nalezení vzácného pokladu.

Sběratelská karta KČT

Princip tohoto projektu je od základu velmi jednoduchý. Na hrady, zámky, rozhledny, muzea a další zajímavá místa po celé České republice jsou distribuovány barevné fotokarty, tzv. Sběratelské karty. Ty jsou pro dané místo originálně navrženy, jsou s ním tematicky spojeny a pouze na místě samém prodávány. Jedná se o ucelenou číslovanou edici se sběratelským systémem, navíc lze podle sběratelských karet vyplňovat turistické křížovky a jako bonus jsou na některých kartách zobrazeny indicie vedoucí k nalezení pokladu.

Vydávání sběratelských karet je celosvětovým fenoménem, známé jsou např. sportovní, pohádkové, nebo zvířecí motivy, u nás si jistě celá řada lidí vzpomene na sbírání telefonních karet.

V oblasti světové turistiky byly pokusy o podobnou činnost pouze okrajové a myšlenka na spojení sběratelské oblasti s celonárodní hrou je originální právě zde v České republice.

Sběrateli karet po navštívení objektu zůstává pěkná památka, která je současně i zdrojem informací historických, technických, či obecných. Zároveň se tyto karty stávají cennou sběratelskou relikvií a již dnes se objevují na sběratelských burzách.

V současné době je do projektu zapojeno přes 600 míst, další se připravují. Ve většině případů je možné sběratelské karty zakoupit v pokladnách jednotlivých objektů, lze je zakládat dle vlastní fantazie spolu s pohlednicemi či vstupenkami do jakýchkoliv vizitkovníků, dodává se i stylový pořadač s logem Klubu českých turistů a symbolem „Cesty ke hvězdám“. Karty jsou odolné otěru, vodě i mechanickému namáhání. Devizou karet jsou nejen hodnoty sběratelské, ale i herní.

Po návštěvě alespoň několika objektů a zakoupení sběratelských karet může turista tajná hesla na nich obsažená doplnit do křížovek uvedených na internetu a v infocentrech KČT. A jak již bylo avizováno, šťastného nálezce čeká při trošce štěstí a píle nalezení pokladu.

Cíle vybrané pro náš projekt jsou voleny tak, aby se turista, návštěvník podíval nejen na všeobecně známá místa, ale aby rovněž navštívil památky zapomenuté, nově otevírané, nebo v rekonstrukci.

karta vlak

Každým rokem, vždy první sobotu v září, je pořádáno setkání sběratelů „Karet“. Pro něj bývá voleno takové místo, které je svým způsobem jedinečné. Pro rok 2007 byl tímto místem zvolen televizní vysílač Cukrák, pro rok 2008 podzemí Slapské nádrže a pro rok 2009 je tímto místem podzemí Prahy a kanalizace.

V celonárodním projektu „Sběratelských karet“ „CESTY KE HVĚZDÁM“ je vítán každý, kdo rád cestuje, poznává nová místa a rozšiřuje si své obzory.

Těšíme se, že vám Sběratelské karty budou dobrým průvodcem.

Více na:
www.sberatelskakarta.cz

tel.: +420 602 654 321
e-mail: info@sberatelskakarta.cz

Kontakt

Organizátor: Miroslav TAUSIG - servis, se sídlem Jugoslávská 13/236, 120 00 Praha 2,
kontaktní telefon 602 65 43 21 , IČO:1889 2655

Odborný partner: Klub českých turistů Praha, se sídlem Fügnerovo náměstí 1808/3, Nové Město, 120 00, Praha www.kct.cz

logo mmp
Rádio Impuls - Máme Česko rááááádi
angle-double-up