Pozor – je změna přihlašovací adresy: 2012UGO@seznam.cz

Vážení přátelé a sběratelé,
Jsem velmi rád, že jste si našli tu chvíli seznámit se s místem setkání příznivců našich Sběratelských karet a vyvrcholením na akci UGO 2012
a to v termínu 1. září 2012

Ano – je to tak!!! Letos nám vychází setkání na velmi pěkné datum, které by mohlo přispět k větší účasti a to i přes vzdálenější místo setkání.

A myslím, že opět nebudete litovat. Obzvláště Ti, kdo se rádi bojí……

ugo2012

………..no já musím ještě chvilku počkat.

Nejprve dovolte malou vsuvku. Nedávno jsem měl půlnoční telefon s mým kamarádem a zároveň sběratelem karet – Karlem Kupkou. Asi ho mnozí znáte, je to takový akční cyklista. Najezdí za rok hodně tisíc kilometrů a se stejnou vervou si občas dá několik piveček. Nevěděl jsem ale, že ve stavu lehké opičky má telepatické schopnosti. Zná mě totiž mnoho let a ví, že nikdy ze mě nedostane ani slůvko informace o kartách, o pokladu nebo nových místech. A o UGU už vůbec ne. A opět se pokoušel mámit ze mě nějakou informaci o místě setkání a já byl opět tajuplný jako hrad v Karpatech. A vtom mi takovým bojácným hlasem povídá. No hlavně nás netahej do nějaký ponorky. ……………..A mě málem vypadl telefon z ruky. On se totiž trefil a já nechápal, jak se mu to mohlo podařit, protože o novém místě v tu chvíli nevěděl naprosto nikdo. A dodnes neví.

 

Místem setkání pro letošní rok je totiž :
Jediná v Evropě a možná i jediná na světě –

PODVODNÍ JEZERNÍ POZOROVATELNA
(Určitě si pamatujete na Tajuplný ostrov, kde Omar Sharif hrál kapitána Nema)

ugo2012ugo2012

Troufám si tvrdit, že jste ještě nikdy nebyli uprostřed vodní plochy s ponorkovým vstupem do podvodní pozorovatelny – tedy takové malé ponorky, hluboko pod vodou. Sice v ní nikam nepojedete, ale poznáte velmi zvláštní pocit, a to hlavně když budete hluboko pod vodní hladinou, téměř na dně jezera, nebo spíše lomu.

Nejprve popis místa setkání, cesty a pak se ještě vrátíme k popisu finálního podvodního místa.

Místem setkání všech účastníků bude v 11:00 hodin před dominantní věží v Domažlicích.
Zde je orientační mapa:
Odkaz na zobrazenou mapu: http://www.mapy.cz/#x=12.929939&y=49.440411&z=16

Zde se vydáme na vrchol věže a rozhlédneme se po okolí. Možná dohlédneme i na místo, kde bude ukončen den a tím je právě tzv. „Lomeček“.
Výstup na věž není povinný, ale věřte, že vám výstup může pomoci v následném testu, který bude jako vždy součástí společenského pochodu.

Z Domažlické věže se rovnou pustíme do pochodu, který bude asi 4,5 km dlouhý a vede nádhernou krajinou místy, která budou prozrazena na startu. Samozřejmě bude cestou nějaká ta akce, hledání nějakých (diamantů???….to už bylo…….tak něčeho podobného) a pomalu se pochodem přesuneme do finálního místa.

Tady bude probíhat od 13:00 „bojovka“ pro zdatné, zkušební testy jako vždy a nakonec pro všechny hlavní soutěž o Zlaté UGO, která bude letos absolutně úžasná. Nebojte si vzít s sebou plavky a hlavně pro dámy malá informace…..nebojte se – máte ještě 4 měsíce na zhubnutí do plavek. Samozřejmě nic není povinné a UGO bude jako vždy dostupné pro všechny bez ohledu na pohlaví, věk, na možnost koupání …..bez ohledu na plavecké dovednosti apod. Ale znáte to, ne? Prostě bude to i s možností koupání, potápění, samozřejmě nebude chybět oběd za příznivé ceny a i několik druhů piv a limonád.

Určitě kamery a fotoaparáty s sebou!!!!! Vždyť takhle polezete do hlubin až na dno do pozorovatelny:

ugo2012

Věřím, a vy víte, že nemluvím nikdy do větru, když řeknu, že to bude stát za to!!!

Takhle si budete sedět dole – hluboko pod hladinou:

ugo2012

Na prohlídku hlubinné pozorovatelny budete samozřejmě chodit po skupinkách a ti co nebudou hluboko pod vodní hladinou obdivovat potápěče a ryby mohou obědvat, opalovat se, vyplňovat testy, koupat se, projít si galerii soch a obrazů známých umělců……..no prostě bude toho dost a dost.

A jestli budeme mít štěstí
– možná nás připlavou zvenku navštívit i potápěči:                      nebo ryby:

ugo2012  ugo2012

A tím pomalu skončí největší společenské setkání našich sběratelů, kteří vědí, že když se něco děje – tak to musí být SUPER! A burza? Ta bude samozřejmě taky.


Na konci tohoto dopisu naleznete seznam několika vlaků a autobusů do Domažlic a odpoledne z místa vyvrcholení UGO 2012. Věřím, že určitě naleznete spojení, které vám umožní se s námi potkat. Konečně jednou mohu zacpat ústa těm, kdo vždy protáhnou obličej ……Záááse Praháááá. No a už vidím tu hrůzu tentokrát. Takže doufám, že tam nebudu sám – to bych tam pak seděl takhle osamělý a smutný:

ugo2012

Nicméně, pro povzbuzení účasti, vás musím upozornit, že nám bude umožněno i více než běžným návštěvníkům „Lomečku“, ceny budou upraveny pouze pro nás (vstup nebude více než 50.-Kč). Budeme mít k dispozici tzv. „pádovou brzdu“ – to je pro starší a méně odvážné. Také jídlo a nápoje budou rozšířeny proti běžnému provozu a také společenské místo pro nás bude takové, kam se běžný návštěvník nedostane. A hry, UGO, ceny, tašky…………..no prostě jako vždy.

Více informací získáte při zahájení hry a jsem si jist,
že akce bude zajímavá jako vždy…….

POZOR: Letošní setkání začíná u Domažlické věže, pěšky půjdeme cca 6 km na místo. Nazpět je možné jet vlakem z bližšího místa – asi 3,5 km. Znamená to, že celkový pochod za celý den bude cca kolem 9,5 km. A to je přece hračka. Autem nula kilometrů.

Doufám a věřím, že to bude stát za to!

Tentokrát se nejedná o strategické místo a proto nemáme povinnost odevzdávat seznamy účastníků vč. čísel OP, adres a telefonů.

Poprosím Vás tedy pouze o registraci e-mailem na adresu: 2012UGO@seznam.cz a samozřejmě jako vždy si s sebou přineste alespoň 15 karet „Cesty ke hvězdám“. Letos bude jejich držení opravdu evidováno a kontrolováno. Také prosím odpovězte, zda si vyberete z nabídky 3 hlavních jídel – viz. níže.

POZOR:
Je mi líto, že letos bude vstup částečně zpoplatněn. Bohužel jsme nuceni za každého účastníka Exkurze do „Lomečku“ požadovat asi 50.-Kč.

Těším se na září a věřím,
že strávíte tento den v dobré společnosti.

S pozdravem
Miroslav TAUSIG – hlavní topič (koho budu topit?)


Těším se na vás, těšte se do hlubin taky!!!!!

ugo2012

Více o Lomečku: http://www.lomecek.cz/
Více o spojení: http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/

Pokud ráno chcete z Prahy – můžete vyjet v 8:00 a jste pohodlně v Domažlicích v půl 11. Také nazpět jede několik spojů a to přímo z Koutu na Šumavě, nebo ze Spáňova (obojí cca 3,5 km od Lomečku). Mezi 15 a 18 hodinou asi 5 spojů.

Autem se dá samozřejmě až na místo, ale spíše ho necháte v Domažlicích. Vlaků i autobusů jezdí i v sobotu opravdu dost a dost.


Nabídka hlavního jídla (vaří se pouze pro nás):

1. Vepřový řízek + vařené brambory
2. Guláš s chlebem nebo knedlíkem
3. Steak s oblohou a hranolky

Pokud nechcete, bude k dispozici nabídka různých klobás, párků, polévek apod.