mapa není k dispozici

Datum / Čas
02.07.2021 - 03.07.2021
Celý den

Kategorie


Informace pro účastníky

Tělocvična jednota Dolní Kalná Vás zve na 45. ročník 50 km pochodu za východem slunce na Sněžku.

Datum: pochod se uskuteční v pátek 2. července 2021.

Start: je mezi 17:00 a 20:00 od sokolovny v Dolní Kalné.

Cíl: Špindlerův Mlýn u Dívčích lávek přibližně v 7:00 hod. dne 3. 7. 2021 (poslední autobus odjíždí v 9:30).

Startovné: Bude upřesněno, pravděpodobně 50 Kč + autobus z Dívčích lávek (Do Vrchlabí – 30 Kč, do Dolní Kalné – 50 Kč).

Trasa: Vlastní značení (žluté šipky, oranžový krepový papír) Z D. Kalné – H. Kalná - Kunčice nad Labem – (pod nákladní lanovkou) – Lánov – přes Fořt – Čistá v Krkonoších – Černý Důl, na náměstí kontrola č.1 modrá tur. zn. – Hrnčířské boudy – červená tur. zn. - Lyžařská bouda – Chalupa na Rozcestí – Luční bouda zavřená – modré tur. zn. – býv. Obří bouda – červená tur. zn. – Sněžka kontrola č.2. U Poštovny – sledování východu slunce 4.45 zpáteční cesta – Luční bouda – po modré tur. značce údolím bílého Labe do Špindlerova Mlýna k Dívčím lávkám, cíl pochodu. Návrat zajištěn autobusy zpět do Dolní Kalné nebo Vrchlabí.

Doprava: je zajištěna autobusy ze Špindlerova Mlýna - Dívčí lávky do Vrchlabí a do Dolní Kalné.

Ubytování: pro stan se vždy místo najde v kempu u koupaliště v Dolní Kalné.

Zavazadla: je možno uložit na startu v sokolovně, případně Vám je odvezeme do cíle ve Špindlerově Mlýně.

Občerstvení: zajištěno v prostoru startu odpoledne i druhý den ráno po návratu, dále na trase pochodu: nad Horní Kalnou občerstvovačka kalenských skautů, Kunčice nad Labem - restaurace na hřišti a nádražní restaurace, Čistá v Krkonoších, Černý Důl (Gendorf, Stará Pošta), Lesní bouda, Lyžařská bouda, Na Rozcestí, Sněžka (Poštovna, bufet na lanovce), Bouda Bílé Labe (sestup k Dívčím lávkám).

Nutno s sebou: vzít kapesní svítilnu (jde se celou noc) a občanský průkaz.

Mapa: nejlépe Edice Klubu českých turistů Podkrkonoší č. 23 a Krkonoše č. 22.

Geocaching: pro majitele turistických GPS a hledačů kešek je od roku 2008 k dispozici v rámci pochodu multikeška. Více informací zde.

Suvenýry: Trička s motivem pochodu, dřevěné turistické suvenýry, turistické vizitky, skleněné broušené pulitry s motivem Sněžky atd..
Doprovodný program:

Pouť a doprovodný sobotní program: celý víkend budou v Dolní Kalné kolotoče, houpačky a jiné atrakce. V sobotu dále zajímavý doprovodný program nejen pro děti. Vyhlášené občerstvení z udírny a pivo bude zajištěno.

Memoriál bratří montgolfiérových: v sobotu odpoledne při přízni počasí bude probíhat tradiční vypouštění horkovzdušných balónů, v případě příznivého počasí vzlet balónu s posádkou.

Pouťová veselice: přijďte si v sobotu ve večerních hodinách zatančit. Podle přízně počasí bude veselice pod širým nebem nebo v sokolovně.

Na Sněžku

 

logo mmp
Rádio Impuls - Máme Česko rááááádi
angle-double-up