EJPOVICKÉ TUNELY

21 května , 2019

EJPOVICKÉ TUNELY15. 6. 2019 – sobota – Akce Ejpovické tunely a další zajímavé místo. Autobusem z Prahy.
Součástí této akce bude burza v cílové restauraci.
Jednodenní akce – 9:00 – 18:00.

Co nás čeká:
9:00 ráno se sejdeme u lékařského domu na I. P. Pavlova. Vyjedeme v 9:15 autobusem k Ejpovickým tunelům.

Výstup z autobusu v Ejpovicích: 49.7508500N, 13.5155717E

Tady bude pochod k tunelům (1000 metrů), průchod tunely (1500 metrů) a na druhé straně bude čekat autobus: 49.7723728N, 13.5047033E
 
V tunelech bude probíhat malá hra, které se určitě jako vždy všichni rádi zúčastníte – na konci dne, v restauraci, budou zase ceny.

Autobusem popojedeme na další zajímavé místo – taková malá exkurze (asi na hodinu, 500 m od autobusu) a pak už pojedeme do restaurace Albion:

https://www.restauracealbion.cz/

Zde máme zajištěné jídlo z této nabídky za super cenu:
Knedlíčková polévka                          myslím, že 20. -Kč
1. Hovězí guláš s knedlíčkem                    120. -Kč
2. Vepřový řízek s bramborem                   120. -Kč
3. Kuřecí směs s rýží                                 120. – Kč
(je možné i z jídelního lístku, ale bude to trvat dlouho)

Jídla jsem ochutnal a jde o luxusní papání – garantuju. K tomu Plzeňský za 37. -Kč – tak co chtít víc, že?

V 17:00 vyjedeme busem zpět do Prahy – Cca 18:30 jsme na I. P. Pavlova.

Problémy:
Tunely jsou průchozí, ale je v nich malinko vody od studánek v kopci nad námi. Prošel jsem to bez problémů v teniskách, ale prosím – vezměte si starší pevné boty, nejlépe nepromokavé. Na holinky to asi není, ale prostě je tam dole trochu vody a občas malé bahníčko.

100% baterku a to dobrou – jdeme skrz kopec. Chvíli bude situace, kdy nebude vidět ani vzadu, ani vepředu světýlko. A navíc budete po stěnách možná sledovat nějaké „horory“.

Je to trubka – takže celou cestu je to chůze s malým odklonem v kotnících. Pokud chcete jít rovně – musíte celou cestu v těch vodních kalužích. Jsou mělké – max. 3 cm, ale pořád.

Nebo si pevné boty vezměte s sebou a přezujte se jen na tunely.

Po průchodu tunelů už bude vše na tenisky.

 
Kdo chce jet s námi autobusem – odpovězte do 17. 5. 2019. Pokud se sejde dostatečné množství lidí – ihned všem napíšu. Platba až v autobusu. Ten bude v závislosti na počtu lidí 190 – 290. –Kč za obě cesty (celý den). Doufejme, že se do toho vejdeme.

Tentokrát si dovolím vybrat 40. -Kč/osobu za zajištění akce, průchodnost, komunikační dostupnost pro případ problémů apod.

Pozor - v tunelech není signál – žádný!!!!!!!

Je možné, že se z důvodu velkého množství vody budeme muset vrátit – nebojte se, já to ještě před akcí projdu, jestli je to průchozí. Ale i tak počítejte s tím, že musíme minimálně půl kilometru do nitra hory – tam už jsou připraveny tajemné indicie.

Já myslím, že to bude vše. Do tunelů není zakázán vstup, ale jdeme všichni na vlastní nebezpečí. Pamatujte na to a dávejte pozor na nohy, uklouznutí. Tady se naštěstí nemusíme držet pohromadě, protože není kde uhnout, kde se ztratit a nemůže nikdo odejít. Pozor také na klaustrofobii, ale není to tak hrozné – tunely jsou veliké.

Závěrem snad už jen poznámku, že bude samozřejmě v restauraci burza, bude nová karta právě Ejpovických tunelů a hlavně bude zajímavá hra v tunelu (tentokrát se výhra nebude nafukovat, jako na lodi Hamburg).

Tak se na Vás těším a dejte mi obratem vědět toto:

Jedu – vlakem -– můžeme vás vzít mezi tunely a 2. a 3. místem. A pak i třeba na vlak. Cena bude dohodou.

Jedu autobusem z I. P. Pavlova

Jedu autem (pozor – řidič bude muset cca z 1/2 tunelu jít nazpět k autu a objet to na druhou stranu tunelů pro ostatní – kolem je to asi 8 km:

https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=13.5034210&y=49.7628749&z=13&rc=9eYg6xWA9ZdwgmiF&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A111%7D&rt=&rt=&xc=%5B%5D

Takže mi napište:
Milan Starý – polévka + guláš
Jana Stará – bez polévky + řízek
jedeme autobusem

A to už je opravdu vše.

Těším se na Vás
S pozdravem Váš
Mirek Tausig
hlavní horník

logo mmp
Rádio Impuls - Máme Česko rááááádi
angle-double-up